YOGA NIDRA

Na czym polega YOGA NIDRA?

NIDRA oznacza „sen”, więc YOGANIDRA to „sen jogina”. Jest to jeden ze stanów,osiąganych podczas praktyki hatha-jogi, pośredni między snem a czuwaniem.

Towarzysząca głębokiej relaksacji cisza jest próbą opisania istoty doświadczenia YOGI NIDRY w kategoriach nie tylko braku negatywnych bodźców czy braku hałasu, ale również braku tych bodźców, które napędzają nasze myśli, wyobrażenia i emocje. Z drugiej strony nie oznacza to, że w czasie doświadczenia YOGI NIDRY nie ma dźwięków, myśli, emocji i wyobrażeń.

One są, ale ich natura jest głębsza i prawdziwsza. Ukazują się w momentach spokoju i wewnętrznego wyciszenia, toteż nie powodują chaosu i dysharmonii.

W kilku słowach o efektach YOGA NIDRA:

-rozluźnienie psycho-fizjologicznego systemu

– odbudowa siły umysłu i ciała

-likwidacja i profilaktyka takich chorób jak: nadciśnienie, astma, cukrzyca, nerwica, alergia, migreny, wrzody żołądka i dwunastnicy, nowotwory, problemy itd.

-obniżenie zapotrzebowania na sen

-terapia bezsenności

-powiększa efektywność w nauce

-likwiduje blokady psychologiczne: strachy, fobie i kompleksy

 YOGA NIDRA Przynosi w życie człowieka radość, satysfakcję i rozbudza wrodzony wewnętrzny umysł. A co ważne przynosi nienaruszalna wiarę w siebie!

Zajęcia YOGA NIDRA odbywają się w naszej szkole regularnie,terminy są podawane na naszej stronie :www.zdrowiejoga.pl lub na naszym profilu na facebooku :https://www.facebook.com/GabinetZdrowie/

Dodaj komentarz