Ziołolecznictwo

Czy skalpel i antybiotyki miały uzdrawiać człowieka? Współcześnie już wiadomo, ze np. antybiotyki, do niedawna panaceum na wszelkie dolegliwości, zaburzają równowagę biologiczna pomiędzy drobnoustrojami żyjącymi w przewodzie pokarmowym i spełniającymi fundamentalne funkcje w procesie trawienia. W konsekwencji, rozmnażają się bakterie niewrażliwe na antybiotyki, które z kolei wymagają leczenia innym antybiotykiem. Skutkiem długotrwałej terapii antybiotykami bywa silne osłabienie organizmu, zginięcie flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym (grozi to m.in. alergiami, grzybicami), zaburzona zdolność przyswajania witamin, uszkodzenie wątroby, itp.

W Europie Zachodniej coraz częściej wraca się do medycyny naturalnej, tradycyjnej, alternatywnej, praktykowanej z powodzeniem od wieków, traktującej człowieka jako jedność fizyczną, duchową, psychiczna. Zdrowie jest tu pełna harmonia człowieka z samym sobą i otoczeniem, której naruszenie powoduje chorobę. Choroba zaś – jak twierdził Gandhi – to ostrzeżenie natury, ze coś w naszym organizmie nie jest w porządku. Pozwólmy więc naturze działać!      

Centrum Medyczne Gabinet Zdrowie w Ostrołęce i Warszawie aktywnie, od wielu lat, stosują w swoich skutecznych metodach leczenia ziołolecznictwo (fitoterapia, fitofarmakologia).

Medycyna poszukując rozwiązań swoich problemów wraca do korzeni.
Ziołolecznictwo jest bardzo rozpowszechnione wśród nieuprzemysłowionych społeczeństw. Jest głównym komponentem wszystkich tradycyjnych systemów medycznych (medycyny ludowej), przede wszystkim ze względu na niski koszt pozyskania surowców leczniczych oraz ich naturalne występowanie. Wyjątkowość i spektrum możliwości roślin leczniczych podkreśla przede wszystkim siła zawartych w nich naturalnych składników, które w optymalnych proporcjach mają równie skuteczne działanie jak dobry lek, nie powodując przy tym skutków ubocznych.

Co to jest fitoterapia (ziołolecznictwo)Ziołolecznictwo (fitoterapia, fitofarmakologia) – dział medycyny i farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków ziołowych z naturalnych roślin leczniczych oraz ich stosowaniem w profilaktyce i terapii chorób. Fitoterapia, czyli leczenie z zastosowaniem ziół, to jedna z najstarszych gałęzi medycyny naturalnej i konwencjonalnej. Wykorzystują w niej cale rośliny (zioła), ich fragmenty (liście ,korzenie, kwiaty itp.). Dziś pacjenci coraz chętniej sięgają po sprawdzone leczenia roślinne, które często w schorzeniach przewlekłych okazują się skuteczniejsze od farmaceutyków kupowanych w aptece.

Gabinecie Zdrowie w Ostrołęce i Warszawie lekarz fitoterapeuta i ajurwedysta profesjonalnie przygotowywuje mieszanki i leki ziołowe. Lekarz również dostosowuje zioła na potrzeby indywidualne, które będą zaznaczone po badaniu cełego organizmu. Rośliny naturalne (zioła), oraz składniki do mieszanek leczniczych, stosowane przez naszych fitoterapeutów są dokładnie dobrane i zamawiane tylko w sprawdzonych źródłach.

Natura zadbała o nas jeszcze wiele lat temu, wymyśliła środek leczniczy na każdą
chorobę i dyskomfort. Ziołolecznictwo to starożytna wiedza, tajemnice której stają się bardziej dostępne w nasze czasy. Niektóre tajemnicy były przekazywane w rodzinie, jak na przykład lekarz w Ostrołęce i Warszawie, który pracuje w naszym Gabinecie Zdrowie. Babcia naszego lekarza fitoterapeuty była znachorką i leczyła ludzi lekami roślinnymi, które zbierała i robiła samodzielnie. Dużo chorób i dolegliwości wyleczyła, a przyjeżdżali pacjenci z daleka do niej. Często twierdziła, że przyczyną wielu chorób jest zanieczyszczony organizm, skutkiem czego i powstaje choroba, dla tego wielką uwagę przydzielała oczyszczaniu organizmu. Miała przepisy ziołowe na ogromną ilość dolegliwośći i nie tylko fizyczne. Przekazywała swoją wiedzę dzieciom, a ci wówczas swoim.

Tak i nasz lekarz posiada wiedzę znachorską, pomimo kwalifikacji fitoterapeutycznej. Mówi, że zawsze warto zacząć kurację od oczyszczania organizmu. Kiedy organizm jest czysty i zwolniony od toksyn jemu łatwiej jest przyswajać witaminy, korzystne elementy i mikroelementy, które znajdują się w dobrym jedzeniu!

Centrum Medyczne Gabinet Zdrowie w Ostrołęce i Warszawie informuje, że mieszanki ziołowe oraz gotowe preparaty roślinne można kupić u nas w Gabinecie Zdrowie.

Serdecznie zapraszamy!