Dietoterapia

Odżywianie to jedna z ważniejszych sfer życia człowieka, tak niedoceniana przez wielu ludzi, dopóki nie odczują dolegliwości związanej z chorobą. Mało kto wiąże swoje dolegliwości z błędami popełnionymi w sposobie żywienia i zaniedbaniem własnego organizmu.

Dietoterapia jest dla tych, którzy poszukują naturalnych metod przywracania zdrowia. Dietoterapia (dietetyka) jest nauką medyczną o żywieniu człowieka zdrowego i chorego, która wyspecjalizowała się w kierunku racjonalnego odżywiania człowieka chorego jak i zdrowego. Dietetyka zajmuje się oceną wpływu odżywiania na leczenie chorób. Dietoterapia jest najprostszą i pewną metoda przywracania bądź poprawy stanu zdrowia. Lekarz dietolog Gabinetu „Zdrowie” dostosuje odpowiednią naturalną dietę leczniczą, profilaktyczną lub odchudzającą, jaka również będzie odpowiadać indywidualnym cecham organizmu pacjenta. Dietetyka polega na zastosowaniu określonej diety w kompleksie z naturalnymi zabiegami leczniczymy, w zależności od schorzenia i indywidualnych cech organizmu. Właściwie dopasowana dieta jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych metod leczenia chorób terażniejszej cywilizacji. W procesie leczenia dietą oczyszcza się organizm ze złogów, przywraca równowagę organizmu i doprowadza do ustępowania chorób, poprzez zmianę stylu życia i żywienia.

Prawidłową dietą można leczyć lub zapobiegać takim chorobom jak: wrzody żołądka i dwunastnicy, wzdęcia, refluks, zaparcia, choroby wątroby, zespół jelita nadwrażliwego, nadwagę, cukrzycę, niedowagę czy alergie, ale również choroby układu krążenia: schorzenia kardiologiczne, nadciśnienie tętnicze, nowotwory, miażdżycę. Poza tym problemy skórne, anemię, osteoporozę, grzybicze i pasożytnicze, nałogi oraz depresje. Właściwa dieta wpływa na utrzymywanie prawidłowej wagi ciała, przedłuża młodość, wpływając pozytywnie zarówno na wygląd jak i na samopoczucie oraz psychikę człowieka.

Dietoterapia w Ostrołęce i Warszawie w Gabinecie Medycyny Naturalnej „Zdrowie” – to wasza gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia!!!  

Serdecznie zapraszamy!