Masaż

Gabinet Medycyny Naturalnej w Ostrołęce "Zdrowie" oferuje państwu różnego rodzaju masaże zgodnie z potrzebami leczenia. Są to: masaż leczniczy, masaż klasyczny, terapia manualna (kręgarstwo), masaż Shiatsu, masaż sportowy, masaż stóp i rąk, masaż relaksacyjny, masaż odchudzający, masaż ajurwedyjski, masaż twarzy itp. 

Każdy typ masażu wykonywany jest olejem naturalnym, specjalnie dobranym do typu leczenia pacjenta. Oleje te są opracowywane i tworzone u nas w gabinecie lekarzem ds ajurwedyjskich. Do składu olejów wchodzą różnego rodzaju naturalne olejki lecznicze i komponenty ziołowe.

Masaż jest jedną z najstarszych sztuk medycznych. Dokładny opis masażu znajduję się w chińskiej księdze Kung-Fu (3000 r.p.n.e), natomiast pierwsze wzmianki pochodzą już z papirusów egipskich. Masażem nazywamy zabieg fizjoterapeutyczny polegający na sprężystym odkształcaniu tkanek. Jest to zespół ruchów wywierających ucisk na tkanki i polega on na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów w określonym tempie i zmasaż2 odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych. Ruchy te oddziałują na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, stawy, a także pośrednio na układ krążenia, nerwowy oraz nawet na narządy wewnętrzne. Masaż posiada wiele zastosowań w tym cele lecznicze, odchudzające, relaksacyjne lub przygotowujące do podjęcia wysiłku fizycznego. Oddziałuje on na przemianę materii oraz na następujące tkanki i układy: tkankę skórną, mięśniową, stawy i aparat więzadłowy, układ krwionośny, chłonny, nerwowy, oddechowy, pokarmowy, wydalniczy. Masaż w niektórych schorzeniach ma nie tylko ogromne znaczenie lecznicze, ale działa także na cały organizm, powodując odprężenie i zmniejszając napięcie psychiczne.

Masaż klasyczny

masaż1Masaż klasyczny polega na zastosowaniu kilku określonych ruchów wykonywanych w ustalonej kolejności. Jest ona bardzo ważna, ponieważ umożliwia stopniowanie siły nacisku na ciało pacjenta. Zabieg rozpoczyna się od delikatnego głaskania poprzez bardziej energiczne rozcieranie, ugniatanie, aż do oklepywania. Na koniec wykonywane jest ponowne głaskanie w celu przywrócenia stanu wyciszenia organizmu. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona. Masaż klasyczny ma niesamowity wpływ na samopoczucie, odporność i ogólny stan zdrowia. Dodatkowo odczuwamy efektywność działania olejków, które mają mocny rezultat leczniczy i aromoterapeutyczny.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy przywraca funkcję i sprawność uszkodzonego narządu ruchu. Wykonywany jest w połączeniu z metodami fizjoterapeutycznymi. U nas w gabinecie lekarz masażysta łączy go z zabiegami fizykoterapeutycznymi np. termoterapią, światłolecznictwem, hydroterapią, masaż bankami leczniczymi itp. Lekarz indywidualnie tworzy ruchy, w zależności z typem leczenia. System ruchów polega na wykonywaniu ćwiczeń czynnych (siłą mięśni pacjenta) lub biernych (siłą terapeuty, masażysty). Masaż leczniczy jest stosowany przy schorzeniach, dolegliwościach lub urazach takich jak: choroby zwyrodnieniowe stawów, zaburzenia rozwoju narządu ruchu, w przypadku unieruchomienia kończyny, po złamaniu, zwichnięciu, skręceniu, w przewlekłej niewydolności układu krążenia.

Terapia manualna (kręgarstwo)

Terapia manualna albo kręgarstwo obejmuje leczenie odwracalnych zaburzeń czynnościowych narządu ruchumasaż3 takich jak czynnościowe zablokowania stawów, zaburzenia funkcji mięśni i więzadeł, zaburzenia w obrębie skóry, tkanki podskórnej i powięzi oraz zaburzenia złożonych stereotypów ruchowych, postawnych, napięć mięśniowych oraz oddechowych. Mogą być one spowodowane przez zmiany morfologiczne narządu ruchu lub występować niezależnie od nich. Metoda ta stosowana jest w dysfunkcjach narządu ruchu będących wynikiem przeciążenia, urazu, mikrourazów bądź zapalenia stawu, mięśnia, skóry lub nerwu. Terapia ta wykonywana jest bezpośrednio rękami terapeuty, czasami z użyciem specjalnych aplikatorów i urządzeń (u nas w gabinecie stosujemy aplikatory Lyapko, masażery, banki lecznicze itp). Celem jej jest usunięcie stwierdzonych zaburzeń i związanych z nimi objawów bólowych. Poprzedzona jest zawsze diagnozą manualną tj. funkcjonalną analizą strukturalną. Techniki stosowane w terapii manualnej to techniki tkanek miękkich, masaż funkcyjny, masaż poprzeczny, trakcje, mobilizacje, manipulacje, ćwiczenia lecznicze.

Masaż Shiatsu

masaz5Shiatsu, dosłownie oznacza - naciskać kciukami. Jest to japońska odmiana masażu ciała, wykonywanego w celu w celu leczenia i powrotu do zdrowia. Jest to nowa nazwa najstarszej formy leczenia rękoma. Polega ona na stosowaniu ucisku dłoni, w celu wyregulowania fizycznej struktury organizmu i jego naturalnych wewnętrznych energii, by usunąć stany chorobowe i zachować zdrowie. Shiatsu utrzymuje ciało, duszę i intelekt w harmonijnej równowadze, pobudza samouzdrawiające siły naszego organizmu i dba o głębokie odprężenie. Stosowany profilaktycznie przyczynia się do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, ale jednocześnie można go stosować w celu złagodzenia ostrych dolegliwości. Celem terapii shiatsu jest harmonizowanie przepływu energii w naszym organiźmie. Masaż shiatsu jest skuteczny w wielu dolegliwościach, takich jak bóle kręgosłupa, migreny, depresje, zaburzenia trawienne, otyłość. Wspomaga leczenie chorób cywilizacyjnych.

Masaż sportowy

Masaż sportowy - jego głównym celem jest przyspieszenie procesu wypoczynku posportmasaż wysiłku fizycznym. Nasz masażysta wykonując ten rodzaj masażu stosuje głównie techniki rozcierania i ugniatania skupiając się na mięśniach i stawach. Wyróżniany cztery typy masażu: 

podtrzymujący (kondycyjny) - wykonywany w celu utrzymania sprawności fizycznej, w okresie przerwy pomiędzy regularnymi treningami. Najczęściej jest łączony z zabiegami fizykalnymi.

przedwysiłkowy (startowy) - masaż stanowi uzupełnienie rozgrzewki. Polega na rozgrzaniu mięśni i stawów, które wezmą udział w wysiłku fizycznym. Ma on również bardzo duży wpływ na psychikę poprzez regulowanie stanów emocjonalnych.

międzywysiłkowy (regeneracyjny) - jest to masaż w przerwach między startami lub po zawodach. W tej odmianie masażu sportowego wykorzystuje się rozcieranie, ugniatanie i wstrząsanie z dużą siłą.

powysiłkowy (treningowy) - jego celem jest przyspieszenie procesów odnowy organizmu. Masaż ten zapobiega przetrenowaniu i powstawaniu ewentualnych przeciążeń lub urazów.

Masaż odchudzający
sports massagePod czas leczenia otyłości i nadwagi u nas w gabinecie, pacjent będzie potrzebował masażu odchudzającego. Typ tego masaż wykonuje się z lekarzem masażystą oddzielnie, lub w połączeniu z ogólnym
masażem który będzie naznaczony na samym początku terapii. Masaż wykonuje się specjalnymi olejami odchudzającymy, które skutecznie poprawiają wygląd skóry i usuwają nadmierność tkanki tłuszczowej. Lekarz dodatkowo może uzywać aplikatorów leczniczych. Skóra się staje jedrna i odprężona.

Masaż w Ostrołęce i Warszawie w Gabinecie Medycyny Naturalnej „Zdrowie” zapewnia wasze zdrowie i dobre samopoczucie. 

Serdecznie zapraszamy!

 

KONTAKTY

w OSTROŁĘCE:

ul. D. Majewskiego 7

Tel.: (29) 307 04 40

Kom. 602 706 932

Kom. 692 535 264

w WARSZAWIE:

ul. Podleśna 40/lok 33

Kom. 532-732-688

Kom. 507-703-216

E-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny rejestracji:

Pn-Pt 9:00-19:00 

Sobota: 9:00-14:00

Nowości

jalaneti

PŁukanie nosa-

JALA-NETI! 

Jala Neti - płukanie nosa

Propozycje

vitafon 2Wibroakustyka –

nowy kierunek w medycynie

urządzenie Vitafon2

Aktualności

netravasti1

Netra Vasti – 

oczyszczanie oczu

 Netra Vasti - oczyszczanie oczu