Bioenergoterapia

Bioenergoterapią (bioterapia: bio – gr. bíos czyli życie + gr. herapeía - opieka,bioterapia1pomoc, leczenie) nazywamy jedną z odmian medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej) (przez wielu zwolenników uplasowana na szczycie medycyny niekonwencjonalnej). Opiera się ona na właściwościach energetycznych bioenergoterapeuty (dowody pseudonaukowe). Bioenergoterapia polega na odblokowywaniu kanałów energetycznych (tzw. meridian) w organizmie człowieka co umożliwia organizmowi powrót do homeostazy i samozwalczanie choroby.

Reguła Le Chateliera-Brauna: jeżeli układ znajdujący się w stanie równowagi zostanie z niej wytrącony, zachowa się tak, by przywrócić utraconą równowagę.

Dopasowując tę regułę do układów żywych, oczywistym staje się, że organizmy znajdują się w stanie równowagi, z której wytrąca je choroba, a więc ich leczenie polega na wspomaganiu organizmu w przywracaniu stanu równowagi. Im mniejsze odchylenie, tym prościej jest przywrócić stan równowagi, zatem uzdrawianie bioenergetyczne jest szczególnie skuteczne w początkowych stanach chorobowych, które nie doprowadzają organizmu do stanów nieodwracalnych. Środki jakimi się posługuję bioenergoterapia nie działają bezpośrednio na przyczyny, a w swój sposób pobudzają mechanizmy regulacyjne i układ odpornościowy organizmu.

Istotą bioenergoterapii jest badanie oraz korygowanie zaburzeń energetycznych w polu bioplazmatycznym człowieka (zwanym aurą) za pomocą strumienia energii. Ludzka aura zawiera 7 warstw. Warstwy te są odpowiedzialne za stan zdrowia fizycznego, emocjonalnego i psychicznego. Wszelkie choroby są odzwierciedlone i widoczne w ludzkiej aurze. Zadaniem bioenergoterapeuty jest zlokalizowanie owych zaburzeń i dokonanie korekty, mającej na celu usunięcie blokad energetycznych. Według bioenergoterapeutów do wyleczenia zaburzeń wymaganych jest kilka zabiegów.

W naszych Gabinetach Medycyny Naturalnej w Ostrołęce i Warszawie „Zdrowie” bioterapię prowadzi wykwalifikowany bioenergoterapeuta z wieloletnim stażem.

Bioenergoterapia (inna nazwa – bioterapia) w Ostrołęce i Warszawie w Gabinecie Medycyny Naturalnej „Zdrowie” - to podstawa waszej równowagi i harmonii na poziomie fizycznym, emocjonalnym i psychicznym!!!

Serdecznie zapraszamy!

 

 

KONTAKTY

w OSTROŁĘCE:

ul. D. Majewskiego 7

Tel.: (29) 307 04 40

Kom. 602 706 932

Kom. 692 535 264

w WARSZAWIE:

ul. Podleśna 40/lok 33

Kom. 532-732-688

Kom. 507-703-216

E-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny rejestracji:

Pn-Pt 9:00-19:00 

Sobota: 9:00-14:00

Nowości

jalaneti

PŁukanie nosa-

JALA-NETI! 

Jala Neti - płukanie nosa

Propozycje

vitafon 2Wibroakustyka –

nowy kierunek w medycynie

urządzenie Vitafon2

Aktualności

netravasti1

Netra Vasti – 

oczyszczanie oczu

 Netra Vasti - oczyszczanie oczu